Ana Sayfa / Moda / 2018 Renkli Gözlük Trendleri

2018 Renkli Gözlük Trendleri

Her sezon farklı bir moda trendi söz konusu oluyor. Bu yıl da geçtiğimiz yılın devamı şekinde ortaya çıkan renkli güneş gözlükleri ortaya çıkıyor. Kırmızı, satı, mavi ve yeşil camlı gözlükler yuvarlak modellerle dikkat çekiyor.

Renkli Güneş Gözlük Modası

Bu sezon klasik boyuttaki gözlüklerin yanı sıra, devasa gözlükler de dikkat çekecek. Sadece güneş gözlükleri için değil, numaralı gözlük kullananlar için de renkli çerçeveler ve devasa boyutlar göze çarpacak.

Birçok kadın ve erkeğin stilini tamamlayan gözlükler, mavi ışığa koruma sağlayan özellikleri ve UV filtreleriyle her mevsim hassas göz çevresine sahip olanların gözdesi oluyor. Gözlük modasını takip edenler için rengarenk bir 2018 sezonu yaşanacak.

Birbirinden şık kombilerinizle tamamlayacağınız 2018 gözlük modası en can alıcı parçalar ve alternatiflerle gözlük alışverişi yapmayanların karar vermelerini kolaylaştıracak.

Renkli Gözlük Camları

Rengarenk gözlük lensleriyle renkli bir yazı müjdeleyen 2018 sezonu, birçok kişinin dikkatini çekecek. Özellikle marjinalliği sevenler için her renk tonunda gözlük bulabileceğiniz 2018 sezonunda birbirinden şık kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak her renk gözlük tercih ediliyor. Gözlük camları ve farklı seçenekleri değerlendirmek istediğinizde aksesuar seçiminizi gözlüğünüzle aynı renklerde kullanabilirsiniz.

Renkli Çerçeveler

Numaralı gözlükler kullananlar için de önemli bir seçim olan çerçevelerde renkli kemik detaylar söz konusu olacak. Leoparın farklı tonları başta olmak üzere, sarı ve kahverengine tonlarının ağırlıklı olacağı bir moda akımı göze çarpıyor. Rengarenk camlarda bu kez ayna yansıması değil sadece renkler dikkat çekecek.

Devasa Gözlükler

Gözlük modası 2018 yılında sadece renkleri değil büyüklükleri de göze çarptırıyor. Devasa gözlük modelleriyle dikkat çeken bu sezon, yuvarlak ve kelebek çerçevelerde dev boyutlarla moda yaratıyor. Renkli ya da düz renklerden yana tercih edilen devasa gözlüklerde birbirinden farklı giyim tarzları konusunda sol yaratanlar da ilham alacak.

İnce Telli Gözlük Modelleri

Özellikle numaralı gözlüklerde tercih edilen ince teller, altın ve gümüş renklerle 2018’in en çok konuşulan gözlük modelleri arasında olacaktır. İnce telli ve şık görünen gözlüklerle numaralı gözlük kullananların seçimleri çok daha şık olacak. İnce teller dikkat çekecek ölçüde tel görünümleriyle dikkat çekecekler. Ancak sanıldığı kadar ucuz olmayan bu ürünler, Gucci, Dior, Prada gibi ünlü markaların tercihi oldu.

Futuristik Gözlük Modelleri

Moda defilelerinde tercih edilen futuristik modeller dikkat çekerken, sokak modasında hit parça olarak bu gözlük modelleri dikkat çekti. Mikro gözlüklerin yanı sıra retro minimalizm tercih edilerek gözlük modasını yakından takip edenler farklı modellerle dikkat çekecek.

Çiçekli Gözlük Modeller

Çiçek desenli gözlük modelleri ve neon renkli çerçeveler tercih edilirken özellikle büyük gözlük kullanmak istemeyenler için bu modellerin minimalist görünümleri kullanılacak. Çiçekli ve ince telli modellerle dikkat çeken birçok gözlük modeli, 3 boyutlu görünümleriyle dikkat çekecek.

Gözlük Seçiminin Püf Noktaları

Gözlük seçimi tarzınıza, yüz şeklinize ve ten renginize göre değişebiliyor. Birbirinden renkli gözlüklerle sezonun modasını taşımak isteyenler yüz şekline göre gözlük seçimi yapacaklar. Birbirinden şık gözlükler için gözlük seçmenin püf noktaları şu şekilde sıralanabilir;

Yuvarlak yüzlerde köşeli, köşeli yüzlerde ise oval ya da yuvarlak modellerin tercih edilmesi daha uygun bir seçim olacaktır,
Dış ortamda çalışanların geniş gözlük çerçevelerini tercih etmeleri gerekiyor,
Dış ve sert ortamlarda çalışan kişilerin dayanıklı ve kolay kırılmayan ürünler tercih etmeleri gerekiyor,
Bilgisayar başında çalışanların antirefle kaplanan gözlükleri tercih etmeleri gerekiyor,
Çocuklar için seçim yaparken 6 ayda bir kontrol yapılması gerekiyor,
Kalitesiz ürün seçimleri gözlerinize ciddi zarar veriyor, bunun için bütçenize uygun seçimler yaparak CE sertifikalı ürünler tercih etmelisiniz.

 

Kaynak: kadingibi.com

ayrıca kontrol edin

Italia Independent Sunglasses

Italia Independent Style I0308 Çukur Dizisi 25. Bölüm Komiser Emrah’ın gözlükleri Italia Independent Eyewear Style …