Ana Sayfa / Yaşam / Bilgisayar Kullanırken Gözlük Takmak Gerekli!

Bilgisayar Kullanırken Gözlük Takmak Gerekli!

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, göz sağlığı açısından bakıldığında çağın en önemli hastalığının bilgisayar kullanımları olduğunu belirtti. Bilgisayar kullanırken gözlük kullanılması gerektiğinin altını çizen Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, göz sağlığının önemsenmesi gerektiği belirtti.

Teknoloji ilerlemeye başladığından beri artık kitapların bile bilgisayar üzerinden okunduğunu açıklayan Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, notların bilgisayar üzerinden alındığı bir dönemde

olduğumuzu söyledi. Artık herkesin elinde cep telefonu ve evlerde mutlaka tablet olduğunu açıklayan Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, İşi için sürekli bilgisayar başında olan kişinin de sosyal medyada dolaşan kişinin de göz problemleri yaşadığını ifade etti.

Bilgisayar ve benzeri teknolojik aletlerin kullanımının günümüzde göz hastalıklarına zemin hazırladığını belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, bilgisayar kullanımı ile altta yatan bir problemin yüz üstüne çıkabildiğini belirtti. Göz hastası olan kişilerin her zaman olmasa bile bilgisayar karşısında gözlük takmalarının yararlı olacağını söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, böylelikle göz yorgunluğunun da rahatlayacağını söyledi.

Gözlük camı seçerken bilgisayarın ışığından koruyan camların tercih edilmesinin doğru olabileceğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, göz kuruluğunun oluşabileceği durumlarda suni göz damlalarının kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

ayrıca kontrol edin

Güneş gözlüğünüzü ‘çöplük’ten almayın

İşporta gözlüklerin cilt kanseri, alerji ve tahrişi tetiklediğini söyleyen eczacı optisyen Küçüker, güneş gözlüğü alacaklara, …