Ana Sayfa / Duyurular / Danışma Kurulu toplantısı

Danışma Kurulu toplantısı

Değerli Gözkoop Ortaklarımız,

33 ortağımızdan oluşan Danışma Kurulumuz, 16/11/2014 tarihinde her yıl tekrarladığı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantının başlıca konuları ve görüşme sonucu alınan kararlar şöyle;

* Great
* Carmen Marc
İki markamızın da her geçen gün talebinde artış olduğu halde, bir çok ortağımızın kalite, kârlılık, çeşit zenginliği ve yüksek müşteri memnuniyeti gibi konulardan haberdar olmadığı kanaatine vardık. Bundan dolayı, Great ve Carmen Marc için, bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapma kararı aldık. İlgili tedarikçilerimizle işbirliği içine girerek, bu organizasyonu en kısa sürede yapacağız.

* İthal ürünler
Danışma kurulumuz, diğer tedarikçilerden Luxottica, Safilo ve Marchon ürünlerinin tedariğine devam etme kararı aldı. Ancak ana firmalarla çalışmak Gözkoop’un ilk tercihidir. Ana firmalar gerekli şartları sağladığı takdirde, yan yol tercih edilmeyecektir.

* 2015 projeleri
Yeni dönemde kendi markalarımızı geliştirmek üzere çalışmalar yapacağız. Bununla ilgili Carmen Marc’ı yönetmek için, her bölgeden ortağımız olacak şekilde 10 kişilik bir komisyon kuruldu. Model seçimi, kalite belirleme gibi konularda karar yetkisi bu komisyonda olacak.
Ayrıca Great için stok cam oluşturulacak. Kurulumuz bu stok içinde, özel kaplamaya sahip ve kırılmaya dayanıklı özel bir cam olması yönünde bir karar aldı. Bununla ilgili çalışmayı başlattık.

* Yeni dönem anlaşmalar
Danışma kurulumuz yeni dönemde anlaşmalı firma sayısını arttırmama kararı aldı. Bu kararın dayanağı şöyle; Çok firma ile anlaşma yapıldığında Gözkoop gücünü bölmüş oluyor, bunun sonucunda da tedarikçilerdeki cirolarımız yeterli seviyeye ulaşamıyor. Bununla ilgili diğer bir konu da, ortaklarımızın havuz dışından alışverişe yönlendirilme çabaları. Piyasadan değişik cazip teklifler almaları, ortaklarımızın bu gibi yan yollara sapmalarına neden olabiliyor. Gücümüzü azaltan en önemli etkenlerden biri budur. Burada asıl amaç Gözkoop’u zayıflatma çabalarıdır. (Tabi bu çabaların başarısız olduğunu, Gözkoop’un 2014 ciro hedefini 9. ayın sonunda çoktan tamamladığının da altını çizmemizde fayda var. ) Bununla ilgili yeni dönemde, altına girilemeyecek çok cazip anlaşmalar hazırlamak üzere görüşmeler başlatıldı. O nedenle ortaklarımıza uzun vadeli ikili anlaşmalar yapmamalarını öneriyoruz.

Tüm ortaklarımıza hayırlı işler dileriz.

Gözkoop Danışma Kurulu adına,
Gözkoop Yönetim Kurulu

ayrıca kontrol edin

GREAT-TE Cam Kampanya Hediye Ürünlerin Kullanım Süresi!

Değerli Ortağımız, GREAT-TE Cam Kampanya hediye ürünlerinin 31 Aralık 2023 tarihine kadar kullanılıp bitmesi gerekmektedir. …