Ana Sayfa / Sektörel / Fransa’da hükümetten sağlık müjdesi geliyor: Diş ve gözlük için vatandaşlar para ödemeyecek !

Fransa’da hükümetten sağlık müjdesi geliyor: Diş ve gözlük için vatandaşlar para ödemeyecek !

Fransa’da hükümetten sağlık müjdesi geliyor: Diş ve gözlük için vatandaşlar para ödemeyecek !

Fransa’da hükümetin sağlık harcamaları ile ilgili hazırladığı “sıfır ek ücret” başlıklı reformun detayları belli olmaya başladı. Yapılan çalışmada ilk diş ve gözlük gibi harcamaların devlet tarafından karşılanması hedefleniyor.
Fransa’da hükümetin hazırladığı ‘sıfır ek ücret’ başlıklı sağlık reformunun detayları belli olmaya başladı. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un seçim vaatleri arasında yer alan reformun, Macron’un görev süresinin sonuna kadar yasalaşacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Agnes Buzyn, Haziran ayında yol haritasının tamamlanacağını söyledi. Agnes, kulaklık, diş tedavisi ve gözlük gibi projelerin farklı farklı ele alınacağını söyledi.

Hastaların temel ihtiyaçları karşılansın

Ulusal Sağlık Sigortası Fonu (CNAM) konuyla ilgili bir proje hazırladığı kaydedildi. Henüz kamuoyuna tam olarak açıklanmayan projede, diş tedavileri ile ilgili farklı sigorta yöntemlerinin önerildiği kaydedildi. Hastaların temel ihtiyaçlarının tam olarak karşılanmasının da öneriler arasında yer aldığı belirtildi. Reformun diş hekimlerinin muayene ücretlerinde 388 milyon Euro’luk bir indirimi de zorunlu kıldığına dikkat çekildi.

Kaynak: arti33.com

ayrıca kontrol edin

Güneş gözlüğünüzü ‘çöplük’ten almayın

İşporta gözlüklerin cilt kanseri, alerji ve tahrişi tetiklediğini söyleyen eczacı optisyen Küçüker, güneş gözlüğü alacaklara, …