Ana Sayfa / Gözkoop / GÖZLÜKÇÜLERİN 78 YILLIK ODA-BİRLİK HASRETİ BİTTİ

GÖZLÜKÇÜLERİN 78 YILLIK ODA-BİRLİK HASRETİ BİTTİ

Mesleki faaliyetlerini geliştirip kolaylaştırmak, meslektaşlar arasında yardımlaşma ve iş birliğini temin etmek, mesleki ahlak ve disiplini tesis edip korumak üzere kamu kurumu niteliğinde optisyen-gözlükçüler odaları ve Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği kurulmasını talep etti.

Gözlükçülerin 78 yıllık rüyası gerçek oldu. Oda birlik çalışmasına katkı sağlayan destek veren ,oda birlik olmayı samimi olarak kalbinden geçiren tüm meslektaşlarımız her türlü övgüyü fazlası ile hak ediyor. TİTCK resmi web sitesi üzerinden duyuru yaparak seçim takvimini ilan etti. Seçimlere 20 Aralık 2017 den önce faaliyet gösteren dernekler 5 er delege ile katılacak. Seçimler 14 Nisan cumartesi günü Ankara’da yapılacak. Mesleğimize, meslektaşımıza, vatandaşlarımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.

TİTCK ‘NUN DUYURUSU
Bilindiği üzere, 28/11/2017 tarihinde Kabul edilen Bazı Vergi Kanunları İle Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 7061 Sayılı Kanunun 80 inci maddesi ile 22/6/2004 tarihli ve 5193 sayılı Optisyenlik Hakkında Kanun’a ek madde 1 ilave edilerek kamu kurumu niteliğinde Optisyen-Gözlükçüler Odaları Ve Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliğinin teşkil edileceği kararı alınmıştır.

5193 sayılı Optisyenlik Hakkında Kanunun (Ek: 6/12/2017-7063/7 md.) Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasında Birliğin ilk genel kurulunun Sağlık Bakanlığınca yapılmasına hükmedilmiştir. Bu itibarla söz konusu genel kurul 14/4/2018 tarihinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde saat 12.00’de Kurumumuz tarafından yapılacaktır.
Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliğinin ilk genel kurulu için optisyenlik mesleği ile ilgili olarak faaliyette bulunan dernekler tarafından seçilen meslek mensuplarının belirtilen gün ve saatte ilgili yerde bulunmaları için çağrıda bulunmuştur.

Süreç içinde katkıları, emekleri ve müsaadeleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldıram’a, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Sayın Mustafa Elitaş’a, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’e, Komisyon üyesi Sayın Mehmet Ali Cevheri ile iktidar ve muhalefete mensup bütün milletvekillerimize, meslektaşlarımız ve mesleğimiz  adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Taylan KÜÇÜKER
Gözkoop Yönetim Kurulu Üyesi

TITCK Duyuru Ek1

TITCK Duyuru Ek2

ayrıca kontrol edin

Fransa’da hükümetten sağlık müjdesi geliyor: Diş ve gözlük için vatandaşlar para ödemeyecek !

Fransa’da hükümetten sağlık müjdesi geliyor: Diş ve gözlük için vatandaşlar para ödemeyecek ! Fransa’da hükümetin …