Ana Sayfa / Moda / İkonik Yıldızlar ve Zamansız Güneş Gözlükleri

İkonik Yıldızlar ve Zamansız Güneş Gözlükleri

Son 10 yıldır tuhaf gözlük trendleri karşımıza çıkıyor. Kanye West’in panjur gözlükleri, Lady Gaga’nın Mickey Fare gözlükleri derken, tarz olmak adına farklı modeller moda oluyor. Geçici trendleri bir kenera bırakıp, zamansız gözlükleri tercih etmekte fayda var. Sizler için tüm zamanların ikonik gözlük modellerini araştırdım.

1. Pilot Gözlükleri

Tom Cruise’un Top Gun filminde kullandığı Pilot gözlükleri, her yüz tipine yakışmasının yanı sıra klasikler arasına girdi. Her sezon rahatlıkla kullanabileceğiniz bu gözlükler ile tarz olmak garanti.

2. Yuvarlak

John Lenon, Mary-Kate Olsen ve Twiggy gibi stil ikonlarının gözünde gördüğümüz yuvarlak gözlükler, her dönem sezona damgasını vuruyor. Klasik güneş gözlüğü kullanımı dışında en havalı aksesuarlardan bir tanesi de bu gözlükler.

3. Kare

Kare tip geometrik gözlükler ile bir sanat eserine dönüşebilirsiniz. Bu gözlükleri Francoise Hardy gibi boğazlı kazak ve trençkotlar ile birlikte kullanabilirsiniz.

4. Çekik (Cat-eye)

Belki de en karakteristik çerçevelerden bir tanesi olan çekik gözlükler ile bir anda tüm kıyafetinizin havasını flörtöz bir hale getirebilirsiniz.

5. Büyük Boy

Büyük boy gözlükler ile yapacağınız tüm kombinlerde, herkes size kim bu ünlü diye bakacağı kesin. İddalı bir model ve bir o kadar şık. Jacqueline Kennedy Onassis’i tüm fotoğraflarında büyük boy gözlükler ile görebilirsiniz.

6. Wayfarer

Zamansız ve tarz sembolü olan bu gözlükler, çok yönlü kombin imkanı ile son derece kullanışlı. Her kadının bir tane Wayfarer gözlüğü mutlaka olmalı.

Kaynak:modatrendstil.com

ayrıca kontrol edin

Italia Independent Sunglasses

Italia Independent Style I0308 Çukur Dizisi 25. Bölüm Komiser Emrah’ın gözlükleri Italia Independent Eyewear Style …