Ana Sayfa / Kurumsal

Kurumsal

Gözlükçüler ve Optisyenler Kooperatifi (Gözkoop), Türkiye de ilk kurulan Optisyenlik Müesseseleri kooperatifidir. Gözkoop 29/07/2011 tarihinde, Burçin Küçükören ve bir grup meslektaşının önderliğinde 27 kişi ile İzmir de faaliyetlerine resmen başlamıştır.

Gözkoop kurulduğu günden bu yana, Optik sektöründe en büyük alım grubu olma özelliğini, ortak sayısını arttırarak sürdürmektedir.

Markalaşmayı kendisine ilke edinen Gözkoop, markalarını ülke genelinde piyasaya çıkararak hem ortaklarına hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ayrıca hedefleri arasında markalarını uluslararası piyasaya taşıyarak ihracat yapmak vardır.

Ortaklarına optik ürünlerini avantajlı ve kaliteli temin eden Gözkoop, bugün geldiği noktada Türkiye’nin her yerine ulaşmış durumdadır.

VİZYONUMUZ

Son tüketicinin ulusal bazda kooperatif üyesi müesseseleri tercih etmesini sağlayacak hizmetleri var ederek, kooperatif üyesi ortaklarımızı iktisadi açıdan güçlendirerek, güçlenmek. Bu çalışmalar aynı zamanda ortağı olmayan geleneksel müesseselerin de büyük sermaye şirketleri karşısında var olma sigortası olacaktır.

MİSYONUMUZ

Optisyenlik müesseselerinde verilen hizmetin kalitesini artırmak ve bu yolla mesleğimizin saygınlığını yükseltmek, üyelerimizi; nihai tüketicinin bu hizmeti veren kooperatif üyesi müesseseleri tercih edecek sayıya ve niteliğe gelmelerini gerçekleştirmek, mesleğimizi güçlendirilmesi ve yeni ekonomik düzenin süper yapılanmasından kaynaklanan sınırlamalarla savaşmak, mücadele etmek üyelerin birincil gereksinimi olan optik ürünlerin temin ve tedarik hizmetine çağdaş bir nitelik kazandırmak, sadece ekonomik değil, sosyal bir kuruluş olarak insanı, doğayı ve çevreyi koruyucu çalışmalar yapmak, bu görevlerin yerine getirilmesinde işletmenin kaynak yutan yapılarını kaynak yaratan ve bunları her tür teknolojik, ekonomik, mali, organizasyon ve yönetsel düzenlemeler ile yeni hizmet tasarımlarına tahsis edip hayata aktarmaktır.