Ana Sayfa / Basında Gözkoop / Optik Ürünleri Takipte; Gözkoop Başkanı Burçin Küçükören…

Optik Ürünleri Takipte; Gözkoop Başkanı Burçin Küçükören…

Sağlık Bakanlığının uygulamaya başlattığı ÜTS (Ürün Takip Sistemi), Optik ürün üreten, ithal eden, dağıtan firmalar ve Optisyenlik Müesseseleri tarafından kullanılması gerektiği, Takipte Sisteme kayıt işlemlerini yapmayan müesseselerin Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) geri ödemelerinden faydalanamayacakları açıklandı.

GÖZKOOP Başkanı Burçin Küçükören, Sağlık Bakanlığının başlattığı bu yeni uygulama hakkında optisyenlere bilgi verdi ve bu sistemin tüketiciye sağladığı faydaları anlattı. Yeni uygulamaya göre; üretimi ve ithalatı yapılan tüm optik cam ve optik çerçeve ürünleri, Sağlık Bakanlığı tarafından üretim sürecinden son tüketiciye ulaşıncaya kadar takip altına alınacak. 19-22 Ekim tarihleri arasında Fethiye, Club Tuana Otel’de gerçekleştirilen S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Temin Tevzi Kooperatifi toplantısında tüm Türkiye’den 137 ortak ve tedarikçi firma buluştu.

Toplantıda,  sektörle ilgili bilgi veren, gözlük camlarındaki yenilikleri de anlatan Gözkoop Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Küçükören “Gözlük; bilgi ister, sağlık ister, ustalık ister, tasarım ister. 2011 yılında bir araya geldiğimiz günden beri, birlik ve beraberlik içinde, güvenle büyümekte ve güçlenmekteyiz. Kooperatif zincirimize kalite ve güç getirecek optikçiler bir araya gelip; güçlerimizi birleştirmeye, markalaşmaya, ihracata, istihdam yaratmaya, en uygun fiyatla  tüketiciye hak ettiği ilgiyi sunmaya, Türkiye’nin her yerinde olmaya karar verdik. %100 yerli sermaye olan Gözkoop, ülkemizin ve bizlerin gurur kaynağıdır’’ dedi.

Gözkoop Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Küçükören Fethiye’de kooperatif ortakları ve sektör tedarikçileri ile bir araya geldiği toplantıda sektörel konulardaki ve iş kanunundaki değişiklikleri ortaklarıyla paylaştı. Toplantı 22 Ekim Pazar tarihine kadar devam edecektir.

Kaynak: Medya Ege

ayrıca kontrol edin

Great Vision

Great Vision, GözKoop için geliştirilmiş olan bir odak ölçüm ve cam tanıtım uygulamasıdır. Andorid tabletler …