Ana Sayfa / Great-te / POLARİZE CAM NEDİR?

POLARİZE CAM NEDİR?

Işık kendi doğrultusunda giderken aşağı yukarı, sağa sola hareket eder. Polarize eden, yani kutuplaştıran filtreler ise ışığın sadece bir yönde titreşen dalgalarının geçmesine izin verir. Işığın böyle tek yönlü titreştirilmesine polarizasyon ( kutuplaştırma ) adı verilir.
Güneş ışığı yatay bir yüzeyden yansıdığında çoğu kez son derece rahatsız edici bir parlama (glare) meydana gelir. Bu parlamalar görüş kontrastı azaltır, görüş konforunu bozar. Tüm güneş gözlükleri, parlamaları belli oranda azaltır. Ancak sadece yüksek kaliteli polarizasyon filtresi sayesinde seçici geçirgenliği sonucu parlamaları engelleyip ışığın göze ulaşmasını sağlar.

1938’de Edwin.H.Land polaroid olarak adlandırdığı maddeyi bulmuştur. Polarize filtre, sadece bir düzlem yönündeki ışık dalgasının geçmesine izin verir. Eğer iki polarize filtre birbirine dik açılı olacak şekilde çakıştırılırsa ışık geçirmeyecektir.

Otomobil kullanırken, balıkçılık, plaj, renklerin tanınmasında, karlı günlerde kullanılır. İyi kalite polarize edilmiş lensler UV radyasyonunu önler. Güneş gözlüklerine bir alternatiftir.

İster miyop olun, ister hipermetrop, reçetenize özel numaralı, yüksek bombeli veya düz olarak, güneş gözlüğü camı üretimi yapılabilmektedir.

www.great-te.com

ayrıca kontrol edin

İLK DEFA PROGRESİF GÖZLÜK CAMI (ÇOK ODAKLI GÖZLÜK CAMLAR) SATIN ALACAK KULLANICILARIN, BU CAMLARA UYUM SAĞLAYAMAYACAKLARI ÖN YARGISI OLUŞMAKTA. BU KİŞİLERE ÖNERİLER NELER OLACAKTIR?

İLK DEFA PROGRESİF GÖZLÜK CAMI (ÇOK ODAKLI GÖZLÜK CAMLAR) SATIN ALACAK KULLANICILARIN, BU CAMLARA UYUM …