Ana Sayfa / Gözkoop / Silmoİstanbul 2016 Başarıyla Sona Erdi.

Silmoİstanbul 2016 Başarıyla Sona Erdi.

8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında Optik Sektörü içerisindeki yerli ve yabancı tüm firmalar arasında işbirliğinin sağlanması amacıyla yapılan Silmoİstanbul ziyaretçilerini ağırladı.

Yerli ve Yabancı 500’ün üzerinde gözlük markasının 2017 koleksiyonları, gözlük aksesuarları, optik gözlük camları, her türlü kontak lens, kontak lens aksesuarları ve bakım ekipmanları, güneş gözlükleri,
camları, oftalmolojik ölçüm tanı cihazlar, gözlük yedek parçaları sektöre ait tüm yeni ürün ve teknolojiler ziyaretçilere sunuldu.

AKP Uşak Milletvekilimiz Alim TUNÇ, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)  Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, TİTCK Başkan Yardımcısı Ali Sait SEPTİOĞLU, Tıbbi Cihaz Sektörel Hizmetler Dairesi Başkanı Mehmet Baş, TİTCK Şube Müdürü İsmail Başyayla, SGK Şube Müdürü Dr. Murat AKIN Silmoİstanbul 2016 Optik Fuarına katılarak  “Geçmişten Günümüze Gözlük “ müzesini gezerek incelemelerde bulundular.

Bürokratlarımız; katılımcı gözlük cam ve çerçeve üreticilerinin stantlarını ziyaret ederek uzun uzun incelemelerde, görüş alışverişinde bulundular.

TİTCK Başkanımız Hakkı GÜRSÖZ mahiyeti ile sektöründe Türkiye’nin en büyük alım grubu olan GÖZKOOP standını da ziyaret ederek, Kooperatif Başkanımız Burçin KÜÇÜKÖREN ‘den Gözkoop hakkında bilgi alarak başarı dileklerini ilettiler. Bizler de  Gözkoop temsilcileri olarak sektörümüzle ilgili problemlerimizi, beklentilerimizi çözüm önerilerimizi, TİTCK Başkanımız Hakkı Gürsöz’e ve yöneticilerimize aktarma fırsatı bulduk.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz 678 sayılı KHK kapsamında çıkacak olan Tıbbi Cihaz Üretiminde Yatırım Teşvikine ilişkin Uygulama Yönetmeliği hakkında bilgilendirmelerde bulundu. ” Türkiye’de teknoloji tabanlı ve inovasyon bakış açısına sahip yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıya hitap ediyoruz. Uygulama yönetmeliğini çıkarırken her bir girişimci sanayici ile ayrı ayrı görüşeceğiz çünkü amacımız ihtiyaca uygun ve esnek terzi işi faydalı bir destek yaratmak. Teşvikin verilmesini müteakip girişimciden bizim de ar-ge’ye %3 pay ayırması ve ihracat yapması yönünde taleplerimiz olacak. Ancak bu şekilde kamu ve özel sektörün anlamlı bir işbirliği olur ve ekonomiye bir dinamik kazandırırız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

GÖZKOOP Yönetim Kurulu

ayrıca kontrol edin

Great Vision

Great Vision, GözKoop için geliştirilmiş olan bir odak ölçüm ve cam tanıtım uygulamasıdır. Andorid tabletler …