Ana Sayfa / Sektörel / TİCARET ODASI

TİCARET ODASI

TİCARET ODASI

Değerli meslektaşlarım;

Ticaret odası, bulunduğunuz ilde sizin seçeceğiniz meslektaşlarınız tarafından mesleğinizin temsil edildiği meslek komitelerinden oluşan, tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğinde bir kuruluştur.

Malumunuz üzere önümüzdeki Nisan ayında ticaret odası seçimleri yapılacak.

Ticaret odasında sizi ve mesleğinizi temsil edecek kişi ve kişilerin; mesleğimizin bir sağlık mesleği olduğunu tüm resmi ve özel merciler önünde savunabilme yetisine sahip olması, mesleki sorunlarımızı bilmesi ve çözüm odaklı çalışabilmesi gerekmektedir.

Yine bu kişi ve kişilerin; mesleki menfaatleri şahsi menfaatlerinin önünde tutabilecek, şahsi menfaatleri yerine mesleki menfaatler adına çalışmalar yapabilecek kişilerden seçilmesi ve seçilecek bu kadronun yakın gelecekte kurulacak olan meslek odasıyla uyum içerisinde çalışmalar yürütebilmesi büyük bir önem arz etmektedir.

Seçeceğiniz kişi ve kişiler; mağazalarında sahte ürün satan kişiler değil, sahtecilikle mücadele edecek kişiler olmalıdır. Zincir mağazalarla birlikte hareket etmek yerine geleneksel mağazaların sorunlarını çözüme ulaştırma ve tüm sektörü kucaklayabilme adına çalışmalar yapacak kişiler olmalıdır. Ticaret odasına sosyal çevre ve potansiyel müşteri avına giden avcılar değil, mesleki saygınlığımızı arttıracak duruş ve kapasiteye sahip kişiler olmalıdır. Şahsi sorunlarını halletmek adına hükümete yakın olma amacı güden kişilerden değil, millet devlet vatan bilincine sahip milliyetçi ve çağdaş kişiler olmalıdır.

Seçeceğiniz kişi ve kişiler; vitrinlerine tüketicinin kafasını karıştıracak nitelikte görseller koymak suretiyle tüketicinin gözünde meslektaşlarını küçük düşüren ve meslektaşlarının pahacı olduğu algısını yaratacak kişiler değil, mevzuata ve etiğe aykırı reklam/kampanya yapanların karşısında dik duruş sergileyebilecek kişiler olmalıdır. Meslektaşının ekmeğinde gözü olan değil, tüm meslektaşlarının ekmek kazanabilmesi adına mücadele verecek kişiler olmalıdır. “Sadece ben” değil, “biz” demeyi bilen kişiler olmalıdır.

Seçeceğiniz kişi ve kişiler; kurulacak meslek odamızla işbirliği yaparak “müşteri yönlendirme” ve illegal tüm faaliyetlerinin önüne geçebilecek kişiler olmalıdır.

Seçeceğiniz kişi ve kişiler; oda imkanlarını keyfi yurtdışı seyahatlerinde harcayan kişiler değil, bu imkanları meslektaşlarımızı Sağlık Bakanlığı ve SGK bürokratları ile bir araya getirecek toplantılar amacıyla kullanan kişiler olmalıdır.

Değerli meslektaşlarım; mesleğimizin saygınlığını kazanabilmek ve daha önemlisi ekmeğimize sahip çıkabilmek için mesleğimizi ilgilendiren her mecrada duyarlı olmamız gerekmektedir. “Bu konu beni ilgilendirmez” “kim ne yaparsa yapsın” düşüncesiyle hareket eder ve mesleğimize sahip çıkmazsak, bu durumun ucu bir gün mutlaka bize de dokunur. O gün geldiğinde ise etrafımızda derdimizi anlatacak kimseyi bulamayabiliriz.

Siz değerli meslektaşlarımı, mesleğimizle ilgili önemli konularda duyarlı olmaya davet ediyorum. Burada seçilecek kişi ve kişiler; sizleri devlet dairelerinde temsil edecek ve önemli kararların alınmasında rol oynayacaklardır. İlerleyen zamanlarda “keşke” dememek için mutlaka oy kullanmalı ve sizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığınız kişi ve kişilere oy vermelisiniz.

Hayırlı olmasını dilerim. Saygılarımla.
Gözkoop Yönetim Kurulu Başkanı

Burçin KÜÇÜKÖREN

ayrıca kontrol edin

Gözlük deyip geçmeyin…

Gözlük çağdaş modern bir toplum olmanın anahtarıdır! Dünya’da Göz kusurları olmasına rağmen gözlük kullanmayan çok …