Ana Sayfa / Moda / Yeni Sezon Güneş Gözlükleri

Yeni Sezon Güneş Gözlükleri

Yaz gelince kullanıcı sayısı artan güneş gözlükleri yeni sezon modellerine bakmaya ne dersiniz? Aslında güneş gözlükleri
ni hem yaz hem de kış aylarında kullanmak gerekir.

Göz çevremizi UVA ve UVB ışınlarına karşı korudukları ve güneş kışın da bu ışınları cildimize yaydığı için “havalar soğuk, güneş az” yanılgısına düşmeyin! Tabii farklı mevsimlerde farklı güneş gözlüğü modelleri denemek isteyebilirsiniz. Biz de sizler için en moda güneş gözlüklerini bir araya getirdik.

Güneşin sıcaklığını anımsatan turunculu gözlüklerin bu yıl çok moda olduğunu, Ray Ban markasının pek çok turuncu model çıkardığını söyleyebiliriz.

Aynalı Güneş Gözlüğü

Sezonun en hit gözlükleri tabii ki aynalı gözlüklerdir. Eskiden çok demode bulunan aynalı güneş gözlükleri ne yeni tasarımlar eklenerek daha cool bir hale getirildi. Özellikle instagram fotoğraflarında pek çok gençte aynalı gözlük modellerini görebilirsiniz. Yazlık kıyafetlerle harika bir uyum yakaladıkları için her tür kıyafetle kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Güneş Gözlüğü

Yuvarlak güneş gözlükleri geçen sezon da dahil olmak üzere muhteşem bir çıkış yakaladı. Vintage görünümlü olan bu modeller, ne yazık ki her yüz tipiyle uyum sağlamıyor. Yuvarlak model gözlük kullanmak istiyorsanız yüzünüzün kare, dikdörtgen gibi geniş ve köşeli bir şekilde olması gerekmektedir. Yüzünüzün boyuna göre de güneş gözlüğünüzün çapına karar vermelisiniz. Gözlüğü yüzünüze taktığınızda, gözlüğün bitiş noktası ile kulaklarınız aynı hizadaysa, yani yanlarda boşluk ya da eksiklik yoksa o gözlük yüzünüz için ideal boyuttadır.

Aynalı Gözlükler

Aynalı gözlüklerde her modeli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yuvarlak Gözlük Modası

Yuvarlak gözlükleri sıradanlıktan çıkarmak için böyle havalı modeller deneyebilirsiniz.

Farklı Güneş Gözlük Mdoeli

Genelde clupround olarak bilinen bu modeller de yine köşeli yüzler için uygundur.

Enteresan Gözlükler

Fazla kokoş kadınlar için yaratıcılıkta sınır yok!

Kare Güneş Gözlüğü

Oval ya da yuvarlak yüz şekline sahipseniz köşeli gözlükler kullanmalısınız. Böylece yüzünüzdeki yuvarlak görüntüyü dengelemiş olacaksınız. Eğer yüzünüz büyükse bu tarz modeller size çok yakışacaktır.

Kelebek Gözlük

Üçgen ve ters üçgen yüz şekline sahipseniz; böyle kelebek izlenimi veren gözlükler kullanabilirsiniz.Güzlük zevkiniz aslında kendi karakterinizi yansıtır. Ne kadar farklı gözlükler kullanacağınıza siz karar verin. Yeter ki yüz şeklinizle uyumlu olsun.

Şeffaf Camlı Güneş Gözlüğü

Şeffaf camlı güneş gözlüğü ne ne dersiniz? Böylece renkli gözlüler, gözlerinin güzelliğini kapatmamış olurlar.

Kaynak:kadinvetrend

ayrıca kontrol edin

Alain Mikli x Alexandre Vauthier

Fransız gözlük tasarımcı Alain Mikli, Alexandre Vauthier’nin ilkbahar/yaz 2018 Couture koleksiyonu için işbirliği yapıyor. 2018 …